Rusi senzačne prehrali s Francúzskom 1:2

09.05.2013 Celý región

Helsinki 9. mája (TASR) - O najväčšiu senzáciu doterajšieho priebehu 77. majstrovstiev sveta sa postarali hokejisti Francúzska, ktorí vo štvrtkovom zápase helsinskej B-skupiny zdolali obhajcu titulu Rusko 2:1. Zborná stratila na tohtoročnom šampionáte vôbec prvé body a pretrhla sériu 13 víťazstiev na MS. Francúzi sa zásluhou trojbodového zisku vyšvihli v tabuľke na piate miesto.

Rusi síce od úvodu herne dominovali, ale hrali nesústredene a nedôrazne. Aj dve presilové hry v úvodnej tretine zahrali nemastne-neslane. Favorit sa dočkal prvého gólu až v 27. minúte, keď si Perežogin spoza bránky nakorčuľoval do kruhu na vhadzovanie a namieril presne do ľavého horného rohu Hardyho bránky. Vzápätí mohol zvýšiť náskok zbornej Mozjakin, ale šancu nepremenil. Nečakane tak udrelo na opačnej strane, o vyrovnanie sa postaral v polovici stretnutia Fleury, keď od ľavého mantinelu prestrelil Košečkina, a v 37. minúte pridal druhý gól Francúzov Roussel. V tretej časti Rusi zvýšili tlak, Francúzi však obetavo bránili. Najväčšie šance zbornej spálili Kovaľčuk a Soin, v samom závere zahodil dve obrovské tutovky aj Radulov. Francúzi tesný náskok aj so šťastím ubránili a postarali sa tak o prvotriedne prekvapenie.

B-skupina:

Rusko - Francúzsko 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 27. Perežogin (Popov, Belov) – 30. Fleury (Bellemare, Hecquefeuille), 37. Roussel.
Rozhodcovia: Fraňo (ČR), Rantala (Fín.) - Hunnius (Nem.), Morrison (USA),
vylúčení: 2:3 na 2 min.,
presilovky: 0:0,
oslabenia: 0:0.

Rusko: Košečkin - Birjukov, Nikulin, Medvedev, Ťutin, Belov, Denisov, Riasenskij - Radulov, Lokťonov, Kovaľčuk - Perežogin, Anisimov, Popov - Petrov, Tereščenko, Mozjakin - Soin, Kokarev

Francúzsko: Hardy - Auvitu, Manavian, Hecquefeuille, Bachet, Janil, Besch, Moisand - Y. Treille, Guttig, Desrosiers - Fleury, Bellemare, S. Treille - Henderson, A. Roussel, Da Costa - Bozon, Raux, Bertrand - Ritz